عمیق توافق پاریس انتشار تحقیقات تغییرات آب و هوایی

عمیق: توافق پاریس انتشار تحقیقات تغییرات آب و هوایی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه قول نماینده مجلس جهت بازگرداندن دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه

فاطمه سعیدی نماینده مجلس به مهدیه گلرو قول بازگشت دانشجویان ستاره‌دار را داده و گفته در صورت بازنگشتن این دانشجویان به دانشگاه، وزیر را استیضاح خواهیم کرد.

قول نماینده مجلس جهت بازگرداندن دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه

قول نماینده مجلس جهت بازگرداندن دانشجویان ستاره دار به دانشگاه

عبارات مهم : ستاره

فاطمه سعیدی نماینده مجلس به مهدیه گلرو قول بازگشت دانشجویان ستاره دار را داده و گفته در صورت بازنگشتن این دانشجویان به دانشگاه، وزیر را استیضاح خواهیم کرد.

به گزارش خبرآنلاین، مهدیه گلرو یکی دیگر از دانشجویان ستاره داری بود که در اعتراض به اظهارنظر غلامی وزیر علوم مبنی بر این که دانشجوی ستاره دار نداریم و تنها تعدادی از دانشجویان نقص پرونده دارند، به وزارت علوم رفت تا بگوید من ده سال است که از حق تحصیل محروم هستم. (اینجا) در نهایت نیز فاطمه سعیدی نماینده مجلس قول بازگشت دانشجویان ستاره دار را به گلرو داد و گفته بود در صورتی که این دانشجویان به دانشگاه بازنگردند وزیر را استیضاح خواهیم کرد.

قول نماینده مجلس جهت بازگرداندن دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه

سال ۸۶ بعد از انتخابات انجمن اسلامی دانشگاه علامه که آخرین انتخابات آزاد در دانشگاه علامه بود، شریعتی مدیر سابق این دانشگاه در دولت محمود احمدی نژاد اعلام کرده بود همه افرادی که جهت انتخابات کاندید شوند حتما تعلیق می شوند و تمام ۵۰ نفری که مانده بودند، بدون احتساب در سنوات تعلیق خوردند. مهدیه گلرو هم یکی از دانشجویانی بود که در این روند ستاره دار شد. «من ترم ۸ بودم و ۱۱ واحدم زیاد نمانده بود و وقت امتحانات نتوانستم شرکت کنم و اصرار داشتند که من ممنوع الورود باشم؛ چون آن ترم درسم تمام می شد و دیگر نمی توانستند من را اذیت کنند و باید همان ترم مانع حضور من در امتحان ها می شدند. دو ترم هم به خاطر تجمع و صحبت مراسم ۱۶ آذر تعلیق شدم تا به سال ۸۸ رسید.»

گلرو با اشاره به کمیته دفاع از حق تحصیل می گوید: «در سال ۸۷ ما کمیته دفاع از حق تحصیل را تشکیل داده بودیم که دانشجویانی که به هر نحوی از تحصیل محروم شده است بودند در آن شرکت داشتند. سال ۸۸ هم به خاطر فضایی که بود برابر وزارت علوم و مجلس تجمع داشتیم که در نهایت هم بازداشت شدیم. زمانی که آزاد شدم برگه اخراج از دانشگاه را به من دادند که در وقت زندان بودن من داده بودند و روند این اخراج غیرقانونی بود چون من حضور نداشتم و هیچ دفاعی از خودم نداشتم. علت اخراج هم غیبت غیرموجه بود که من زندان بودم و نمی توانستم پیگیری کنم. متاسفانه پیگیری ها هم جواب نداد و هیچ سرپرست و وزیری نبوده که در این ۴ سال با او پیگیری نکرده باشم.»

فاطمه سعیدی نماینده مجلس به مهدیه گلرو قول بازگشت دانشجویان ستاره‌دار را داده و گفته در صورت بازنگشتن این دانشجویان به دانشگاه، وزیر را استیضاح خواهیم کرد.

روند پیگیری های بدون نتیجه گلرو از وقت توفیقی شروع شده است است: «از وقت آقای توفیقی تا امروز هر لحظه پیگیر بودم و بارها به من گفته شد که نماینده های مجلس مخالفت می کنند و بعد از انتخابات مجلس می توانی به دانشگاه برگردی؛ ولی تغییری ایجاد نشد و امید من از بین رفت. با مشکل بسیار توانستم ریز نمراتم را بگیرم و در دانشگاه خبر نور خارج از پایتخت کشور عزیزمان ایران تطبیق واحد دادم و یک ترم درس خواندم و مدرک لیسانسم را توانستم از دانشگاه خبر نور بگیرم.» مهدیه گلرو بعد از گرفتن مدرک کارشناسی از دانشگاه خبر نور جهت کارشناسی ارشد شرکت می کند و بازهم ستاره دار می شود.

«آن وقت امیدوار شدم که جهت کارشناسی ارشد شرکت کنم و کنکور دادم و در دانشگاه الزهرا پذیرفته شدم. نتیجه های آزمون را که دیدم در کارنامه ام نقص پرونده درج شده است بود و اصلا فکر نمی کردم این روند ادامه پیدا کند. بلافاصله پیگیری کردم؛ سرپرست آقای هاشمی بود و قول دادند که مسئله حل شود و به شرکت سنجش مراجعه کردم و گفتند نامه ای روی پرونده من است که تو را مردود علمی اعلام کنیم ولی چون رتبه خوبی داشتی ما نقص پرونده زدیم تا شاید بتوانی پیگیری کنی.»

گلرو از آخرین پیگیری ها و دعوتش به مجلس می گوید: «من همچنان پیگیری می کردم تا اینکه آقای غلامی گفتند دانشجوی ستاره دار نداریم و ما رفتیم از ایشان توضیح بخواهیم که این ده سالی که محروم از تحصیل هستیم چیست؟ ما مجبور شدیم در سرما بایستیم و سه روز وزیر تشریف نیاوردند! به هر حال نتوانستیم ایشان را ببینیم و زن سعیدی نماینده مجلس من را به مجلس دعوت کردند و در کمیسیون حقوق شهروندی شرکت کردم. بسیاری از نماینده ها همراهی کردند و از ما درخواست کردند دو هفته تحصن را توقف کنیم تا مسئله ما را حل کنند و آقای غلامی هم این قول را به آقای دری دادند و امیدوارم این مسئله حل شود و هیچ کس دیگر از حق تحصیل محروم نشود.»

قول نماینده مجلس جهت بازگرداندن دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه

واژه های کلیدی: ستاره | پرونده | دانشگاه | دانشگاه | انتخابات | دانشجویان | نماینده مجلس | انتخابات مجلس

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs